piątek, 19 września 2014

Nowe przygody grzecznego psa

Tytuł: Nowe przygody grzecznego psa
Autor: Katarzyna Terechowicz, Wojciech Cesarz
Wydawnictwo: LiteraturaStreszczenie: Nowe przygody grzecznego psa to kontynuacja Pamiętnika grzecznego psa. Winter nie jest już szczeniaczkiem, ale młodym psem (nie wiadomo dlaczego rodzina ciągle to wszystkim powtarza, tak samo zresztą, że jest grzeczny). Stado Wintera (wiecznie marudzący Henryk, wyrozumiała Hanka, najlepszy kumpel Alek, kochana Julia i coraz-więcej-sobie-pozwalający Rudy) przeprowadziło się do małego domku z ogródkiem na przedmieściach.
W tym tomie czeka na czytelnika wiele szalonych i różnorodnych przygód. Będą wyjazdy za miasto, przejażdżki autobusem, wizyty, mandaty, kilka postaci będzie się gubić. Słowem nie ma szans na nudę.

Wrażenia rodzica: Ta część niczym nie ustępuje pierwszemu tomowi o przygodach Wintera i jego rodziny. Bawiliśmy się świetnie. Fabuła jest bardzo ciekawa, autorzy mają lekkie pióro i tekst bardzo łatwo i przyjemnie się czyta. Trochę rozczarowały mnie ilustracje - w poprzednim tomie były duże, na dwie strony, w tym nadal są świetne ale są wkomponowane w tekst. Ma to też swoje zalety - chłopcy oglądają ilustracje a ja w tym czasie czytam, mają na to więcej czasu, przy ilustracjach na osobnych stronach musiałam robić przerwy, ale dawało mi to też większą szanse na dokładną ich analizę :).

Wrażenia dziecka: Obydwoje chłopcy byli zachwyceni książką. Bardzo lubią cykle i kontynuacje, bo znają już bohaterów. Przy lekturze bawili się równie świetnie jak przy pierwszym tomie. Skończyliśmy czytać parę dni temu a oni ciągle się zastanawiają czy (i kiedy) będzie dalszy ciąg. Zakończenie daje dużą nadzieję, że w końcu się doczekają :)

Sugerowany wiek: 7+

Ogólna ocena: Polecam, świetna lektura dla całej rodziny!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz