środa, 17 września 2014

Rwetes w ogrodzie

Tytuł: Rwetes w ogrodzie
Autor: Sven Nordqvist
Wydawnictwo: Media RodzinaStreszczenie: Samotny staruszek Pettson zabiera się za sadzenie warzyw i ziemniaków. Jak zwykle towarzyszy mu wierny przyjaciel - kot Findus. Kot nie może zrozumieć po co sadzić ziemniaki? Chyba lepiej zasadzić pulpety! Po skończonej pracy wydarza się katastrofa - cały zagon zostaje zniszczony przez kury. Po kolejnym dniu pracy grządki niszczy świnia sąsiada. Pettson i Findus mają urwanie głowy, żeby posadzić sadzonki, utrzymać z dala niesforne kury a jednocześnie chronić je przed lisem. Nie spodziewają się, że kolejny raz zniszczenie przyjdzie z zupełnie nieoczekiwanej strony.

Wrażenia rodzica: Zabawna historyjka. Do tego świetne ilustracje, pełne szczegółów, które sprawiają, że bohaterowie niemal ożywają.
Tekst jest dość długi, nie znudzi więc trochę starszego czytelnika, np. takiego, który niedawno skończył 5 lat i nie wypada mu już czytać książek dla małych dzieci i chodzić z mamą za rękę. Ilustracje skupią uwagę niecierpliwego czytelnika, który nie przywykł jeszcze do dłuższych tekstów.

Wrażenia dziecka: Findus to nowa "miłość" S. Trafiłam z tą książką akurat w moment, kiedy zaczął marzyć o kotku. Ta książka natchnęła go jeszcze bardziej, Przez kilka pierwszych dni się z nią nie rozstawał i planował każdy szczegół operacji "dostanę kotka". Przede wszystkim meblował mu w wyobraźni domek, bo jego kotek koniecznie musi mieć domek na drzewie tak jak Findus.

Sugerowany wiek: 4+

Ogólna ocena: Zabawna historyjka, zabawne ilustracje.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz