poniedziałek, 22 września 2014

Kto obroni Alberta?

Tytuł: Kto obroni Alberta?
Autor: Gunilla Bergstrom
Wydawnictwo: ZakamarkiStreszczenie: Albert ma 4 lata i niedawno przeprowadził się na nowe osiedle. Nikogo tu nie zna i czuje się bardzo samotny. Jedynym jego przyjacielem jest Tajemniczy Molgan, ale niestety zawsze znika, kiedy jest najbardziej potrzebny, np. kiedy duzi chłopcy dokuczają Albertowi. Pewnego dnia chłopiec spotyka Wiktora i szybko się z nim zaprzyjaźnia. Nie zawsze wszystko między nimi jest idealnie, kłócą się o zabawki, zjadają sobie największe ciasteczka, ale kiedy naprawdę siebie potrzebują mogą na siebie liczyć.

Wrażenia rodzica: Bardzo lubię serię o Albercie. W prosty sposób tłumaczy dziecku ważne kwestie. Zawsze porusza temat, który trapi małe główki. Czteroletnie dzieci często zawierają pierwsze przyjaźnie ale ciężko im zrozumieć i ustalić wzajemne relacje. Książka pokazuje, że z przyjacielem nie zawsze wszystko jest idealne, czasami można się pokłócić, ale najważniejsze, że można na siebie liczyć.

Wrażenia dziecka: S. coraz mniej interesuje się książeczkami o Albercie. Na początku był w nich wprost zakochany i chciał w kółko je przeglądać lub czytać. Kiedy przyniosłam tę ostatnią tylko na nią spojrzał i nie zajrzał nawet do środka. Dopiero po jakimś czasie do niej wróciliśmy. Bardzo go zainteresowała, ale widzę że powoli z nich wyrasta. A szkoda.

Sugerowany wiek: 4+

Ogólna ocena: Mądra książeczka o dziecięcej przyjaźni.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz