piątek, 15 listopada 2013

Pewnie, że Lotta jest wesołym dzieckiem

Tytuł: Pewnie, że Lotta jest wesołym dzieckiem
Autor: Astrid Lindgren
Wydawnictwo: ZakamarkiStreszczenie: Lotta czeka na starsze rodzeństwo aby razem, zgodnie z tradycją, w Wielki czwartek przebrali się za czarownice i pukali do sąsiadów po cukierki. Bart i siostra idą jedna na urodziny do kolegi. Lotta przechadza się po okolicy. Odwiedza ciocię Berg, a potem Vasilisa - sprzedawce słodyczy. Dowiaduje się, że Vasilis wyjeżdża do Grecji i zamyka sklep. Oddaje Lottcie całą skrzynię słodyczy bożonarodzeniowych. Lotta nikomu o tym nie mówi, chce zrobić rodzinie niespodziankę.
Po powrocie do domu, tata jest smutny i oznajmia dzieciom, że sklep pana Vasilisa jest zamknięty i zajączek nie będzie miał gdzie kupić wielkanocnych jajek. dzieci są niepocieszone. Lotta postanawia "uratować" tradycyjne poszukiwanie czekoladowych jajek.

Wrażenia rodzica: Bardzo ciepła, prosta historyjka. Książka jest pięknie wydana, ilustracje są świetne.

Wrażenia dziecka: S. bardzo lubi książki o Lottcie. Za każdym razem przeżywa, jakby historię słyszał pierwszy raz. To naprawdę chwilę mrożące krew w żyłach dla małych dzieci - nie będzie czekoladowych jajek na Wielkanoc? Albo nie będzie choinki na święta jak w "Pewnie, że Lotta umie prawie wszystko"? Na szczęście historyjki dobrze się kończą. Dodatkową zaletą jest, ze uświadamiają dziecku, że nawet najmłodszy członek rodziny może uratować sytuację.

Sugerowany wiek: 3+

Ogólna ocena: Polecam, ciekawa i pełna ciepła historyjka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz