środa, 20 listopada 2013

Tajemnica cyrku

Tytuł: Tajemnica cyrku
Autor: Martin Widmark
Wydawnictwo: ZakamarkiStreszczenie: Do Valleby przyjeżdża cyrk. Komisarz policji mówi Lassemu i Mai, że podczas poprzednich przedstawień w innych miastach, ktoś okradał widzów. Lasse i Maja postanawiają przyjrzeć się sprawie. Poznają pracowników cyrku: dyrektora, który ma kłopoty finansowe, jego żonę, która chce go opuścić i córkę, która sprzedaje widzom baloniki. Siłacza, który musi wypłacić wysokie odszkodowanie za złamanie widzowi nosa oraz magika, który był w więzieniu.

Wrażenia rodzica: Książki z serii "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai" są do siebie podobne, ale każdą miło się czyta. Tekst nie jest za długi, czcionka jest duża i wyraźna i jest sporo świetnych ilustracji. Wszystko to sprawia, że książka świetnie nadaje się dla dzieci zaczynających samodzielnie czytać. My te książki czytamy rodzinnie i to jest świetna zabawa.

Wrażenia dziecka: M. i S. uwielbiają tę serię. Bardzo uważnie słuchają i próbują samodzielnie rozwikłać tajemnice. Wbrew pozorom nie są to książki jednorazowego użytku bo chętnie słuchają ich po kilka razy (nawet dzień po dniu).

Sugerowany wiek: 5+

Ogólna ocena: Polecam, świetna zabawa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz