sobota, 27 kwietnia 2013

Mela na zakupach

Tytuł: Mela na zakupach
Autor: Eva Eriksson
Wydawnictwo: ZakamarkiStreszczenie: Świnka Mela jest duża i mądra i chce być samodzielna. Babcia wysyła ją do sklepu po fasolę. Staje w kolejce i czeka. Kiedy przychodzi jej kolej zapomina co miała kupić, pamięta tylko że miał być worek... Kupuje więc worek ziemniaków. Z trudem donosi go do domu. Złości się na babcię, że kazała jej tyle dźwigać  a kiedy okazuje się że miała kupić fasolę twierdzi, że tak powiedziała w sklepie a okropna pani sprzedawczyni kazała jej wziąć ziemniaki. Babcia idzie do sklepu wyjaśnić sprawę. Później chce dać Meli jeszcze jedną szansę i wysyła do cukierni po dwa ciastka francuskie. Tym razem Mela najpierw gubi portmonetkę, a potem znowu zapomina co ma kupić. Ale ptysie smakują równie dobrze.

Wrażenia rodzica: Ciekawa, nietrudna historyjka. Śliczne ilustracje i mało tekstu sprawiają, że książka na pewno zainteresuje każdego malucha. Po książkę sięgnęłam z powodu Evy Eriksson (Jak tata pokazał mi wszechświatMoje szczęśliwe życieSeria o Maksie) i także tym razem nie żałowałam.

Wrażenia dziecka: S. polubił tę książkę. Jak to on, był bardzo przejęty, że Mela pomyliła zakupy. Dla 6-letniego M. ta książka była zbyt dziecinna.

Sugerowany wiek: 3+

Ogólna ocena: Polecam dla maluchów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz