sobota, 27 kwietnia 2013

Nudzimisie i przedszkolaki

Tytuł: Nudzimisie i przedszkolaki
Autor: Rafał Klimaczak
Wydawnictwo: SkrzatStreszczenie: W tej części poznajemy kolegów z przedszkola Szymka i ich przygody z nudzimisiami. Odwiedzimy przedszkole i dowiemy się jak Szymek przekonał nowego chłopca Jędrusia do wspólnej zabawy. Wpadniemy z wizytą do krainy nudzimisiów i poznamy nielubianego Zubka, który postanowił walczyć ze swoim wyrozumialstwem. Na koniec poznamy jedynego nudzimisia, który się nudzi. Jego zachowanie spowoduje, że Szymek trafi do zaczarowanej krainy. Jest tylko jeden sposób, żeby mógł wrócić do domu - odnudzenie Czarusia. Czy to się uda, dowiemy się dopiero w kolejnej części: "Szymek w krainie nudzimisiów".

Wrażenia rodzica: Ciekawe i pouczające opowiastki z nutką magii. Bardzo takie lubię, są wg mnie kwintesencją dzieciństwa. Uwielbiam patrzeć z jakim przejęciem chłopaki słuchają, a potem po kryjomu próbują przywołać nudzimisie.

Wrażenia dziecka: Chłopacy bardzo lubią serię o nudzimisiach, zarówno 4 letni S. jak i 6 letni M. To jedna z nielicznych książek, które mogę czytać z nimi obydwoma i nikt się nie nudzi.

Sugerowany wiek: 4+

Ogólna ocena: Polecam dla przedszkolaków, ciekawe historyjki z morałem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz