sobota, 7 grudnia 2013

Albert i tajemniczy Molgan

Tytuł: Albert i tajemniczy Molgan
Autor: Gunilla Bergstrom
Wydawnictwo: ZakamarkiStreszczenie: Kiedy tata nie ma czasu na zabawę z Albertem chłopiec bawi się ze swoim najlepszym przyjacielem Molganem. Dlaczego Molgan jest tajemniczy? Bo przychodzi zawsze kiedy Albert go potrzebuje i nikt oprócz Alberta nie może go zobaczyć. W zabawie chłopcy gubią ulubioną fajkę taty. Przez najbliższy czas tata jest niezadowolony bo nie wie gdzie jest jego fajka. Coraz bardziej męczy go tajemniczy przyjaciel synka - musi ustępować mu miejsca w autobusie, szykować dodatkowy talerz i iść wolniej żeby Molgan mógł nadążyć.

Wrażenia rodzica: Sama fabuła nie jest zbyt ciekawa. Autorka miała dobry pomysł ale potem jakby zabrakło pomysłu, jak go ciekawie wykorzystać. Książki z serii o Albercie skierowane są do przedszkolaków, i myślę, że im ta historyjka przypadnie do gustu, opowiada bowiem o zupełnie normalnym dniu z życia ich rówieśnika. Książka jest bardzo ładnie zilustrowana i to jest jej duży atut. Mimo, że książki o Albercie nie obfitują w przygody czy szczególne wydarzenia nie dziwię się, że mają duże grono wielbicieli.
Jeden szczegół przykuł moją uwagę - na przedszkolu Alberta wisi tabliczka "Czynne 7:00-19:00". Marzenie ściętej głowy w tym naszym "prorodzinnym" kraju...

Wrażenia dziecka: Chłopcom książka o Molganie się spodobała. Może nie tak bardzo jak Pospiesz się Albercie ale chętnie jej kilkakrotnie wysłuchali. Co ciekawe każdy z nich miał inne zdanie na to, kim naprawdę jest Molgan - S. twierdził, że to niewidzialny przyjaciel i tacy jak najbardziej istnieją, starszy M. twierdził, ze Molgan jest wymyślony ale również uważał, że to normalne że wymyśla się sobie swojego własnego przyjaciela.

Sugerowany wiek: 3+

Ogólna ocena: Opowieść o przedszkolaku dla przedszkolaków.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz