piątek, 23 maja 2014

Franklin i duch z jeziora

Tytuł: Franklin i duch z jeziora
Autor: Paulette Bourgeois
Wydawnictwo: DebitStreszczenie: Franklin przeczytał książkę o zjawie z jeziora. Postanawia wytropić potwora. Tak długo wpatrywał się w jezioro, że zasnął. Kiedy się obudził nad wodą unosiła się mgiełka a w oddali sunęło coś dużego i białego. Przyjaciele nie chcieli mu uwierzyć, ale zgodzili się pójść z nim nad jezioro. Mimo długiego wypatrywania nic nie zobaczyli. Franklin postawia zrobić potworowi zdjęcie. Fotografia wychodzi jednak zamazana więc przyjaciele znowu nie chcą uwierzyć. Idą nad jezioro, ale długie oczekiwanie ich nuży i usypiają. Franklin wybiera się na spacer i spotyka pana kreta, który zabiera go na swoją łódkę. Wkrótce tajemnica zjawy zostaje wyjaśniona.

Wrażenia rodzica: Ta książka wydana jest w serii "Czytamy z Franklinem". Tekst jest krótszy i prostszy niż w poprzednich książeczkach, a także napisany dużą czcionką. Myślę, że trudnością dorównuje serii Egmontu Czytam sobie na poziomie 3.

Wrażenia dziecka: Mimo krótszego tekstu i dużej czcionki, samodzielne czytanie sprawiło M. trudność. Jeszcze jednak nie jest wystarczająco biegły w czytaniu na tę lekturę. Trudność sprawiały mu przede wszystkim niektóre słowa, szczególnie te długie i z dwuznakami. Poza tym M. nie lubi Franklina i oznajmił, że nie ma zamiaru czytać "książki dla dzidziusiów". Mi też wydaje się, że przygody Franklina są trochę zbyt infantylne dla dzieci, które już potrafią czytać.

Sugerowany wiek: 6+

Ogólna ocena: Dla dzieci, które stawiają pierwsze kroki w samodzielnym czytaniu, a jeszcze lubią Franklina.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz