poniedziałek, 28 kwietnia 2014

Tytus - superpies

Tytuł: Tytus - superpies
Autor: Joanna Olech
Wydawnictwo: EgmontStreszczenie: Krótka opowiastka o przygodach psiego detektywa Tytusa, który rozwiązuje zagadkę zaginionego portretu.

Wrażenia rodzica: Wielokrotnie pisałam już na blogu o serii Czytam sobie. Uważam, że to świetna inicjatywa wspomagająca naukę czytania. Dziecko nie musi "męczyć się" z klasycznymi czytankami. Za małe pieniądze dostajemy bardzo dobrze zredagowany tekst, przede wszystkim pod kątem początkującego czytelnika i bardzo dobrą szatę graficzną Książki ilustrują znani rysownicy, tą konkretną sama autorka. Pod względem graficznym akurat ta pozycja jest jedną z lepszych jaką do tej pory przeglądałam.

Wrażenia dziecka: To pierwsza książka M. z poziomu 2 "Składam zdania". Przyznam, że było dość ciężko, szczególnie za pierwszym razem. Przytłaczała go długość tekstu, był przyzwyczajony do jednej linijki na stronę. Gubił wątek, rozpraszał się. Dopiero jak przećwiczył czytanie zaczął składać fabułę w całość. To kolejna mocna strona tej serii - uczy dziecka czytania ze zrozumieniem dłuższych fragmentów tekstu a nie bezmyślne klepanie kolejnych wyrazów.

Sugerowany wiek: 7+

Ogólna ocena: Polecam, świetna seria do nauki czytania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz