środa, 30 kwietnia 2014

Sonia śpi gdzie indziej

Tytuł: Sonia śpi gdzie indziej
Autor: Pija Lindenbaum
Wydawnictwo: ZakamarkiStreszczenie: Sonia nie może się już doczekać nocowania u koleżanki Celestyny. Będzie wspaniale - będą jadły ciasteczka, godzinami rozmawiały w łóżku. Jednak szybko okazuje się, że w rzeczywistości wszystko wygląda zupełnie inaczej, Celestyna zaczyna rządzić, a w jej domu jest jakoś dziwnie - inaczej pachnie, coś innego się je, jest brat, babcia i dziwny pies. Kiedy Celestyna zasypia Sonia zaczyna odliczać czas do powrotu do domu. Wszystko wokół jest takie niecodzienne, że dziewczynka wychodzi z pokoju i zaczyna zaglądać do kolejnych pomieszczeń.

Wrażenia rodzica: Książki Piji  Lindenbaum świetnie trafiają w sedno dziecięcych trosk i obaw. Autorka jest oszczędna w słowach, pozostawia miejsce dla każdego czytelnika dla dopowiedzenia swojej historii.
Ta książka jak wszystkie pozostałe autorki, wyróżniają ilustracje, które są wspaniałym dopełnieniem tekstu.

Wrażenia dziecka: S. bardzo lubi książki o swoich rówieśnikach i ich "ciężkich" przeżyciach. Zawsze uważnie słucha a potem lubi analizować problem. Książka na pewno nie ma na celu odstraszyć dziecka od spania u kogoś innego chociaż S. odetchnął z ulgą na myśl, że takie nocowanie u kolegi na razie go nie czeka :)
M. również bardzo lubi tę książkę, bo jej czytanie i oglądanie sprawia prawdziwą przyjemność nie tylko maluchom.

Sugerowany wiek: 3+

Ogólna ocena: Polecam, ciekawa książka, oswajająca maluchy z kolejnymi trudnościami.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz