poniedziałek, 7 kwietnia 2014

Sprytnie Albercie

Tytuł: Sprytnie Albercie
Autor: Gunilla Bergstrom
Wydawnictwo: ZakamarkiStreszczenie: Albert jest razem ze starszymi kuzynami u babci. Jest najmłodszy i nie podoba mu się to, bo nie zawsze może się bawić ze starszymi. Kuzynowie twierdzą, że jest za mały i nic nie rozumie. Kiedy kuzynowie nie pozwalają mu grać z nimi karty Albert obmyśla słodki plan zemsty. Kuzynowie w końcu pojęli, że Albert jednak sporo rozumie.

Wrażenia rodzica: Książki o Albercie przeznaczone są dla dzieci w wieku przedszkolnym. Oswajają je z różnymi rodzaju lękami i ciężkimi sytuacja, z którymi borykają się przedszkolaki. W tej konkretnej książeczce Albert musi poradzić sobie ze starszymi dziećmi, które mówią że jest mały. Za mały. Myślę, że to problem, z którym zmierzyć się musi zdecydowana większość 4,5-latków. Książka pokazuje maluchowi jak w zabawny i przewrotny sposób można "pokonać" starszych.

Wrażenia dziecka: S. bardzo lubi książki o Albercie ale ta nie zrobiła na nim szczególnego wrażenia. Może dlatego, że jest najmłodszy w całej rodzinie i bardzo mu ta rola odpowiada.

Sugerowany wiek: 4+

Ogólna ocena: Zabawna i pomocna książka dla przedszkolaków.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz