czwartek, 10 kwietnia 2014

Franklin sadzi drzewko

Tytuł: Franklin sadzi drzewko
Autor: Paulette Bourgeois, Brenda Clark
Wydawnictwo: DebitStreszczenie: Franklin lubi wspinać się na drzewka i bawić się w parku w domku na drzewie. Dlatego bardzo się ucieszył na wieść, że pan czapla będzie rozdawał sadzonki drzew. Od razu zaczął planować, że zbudują z kolegami nowy domek, zawiesi huśtawkę. Spotyka go jednak rozczarowanie, bo na miejscu okazuje się, że pan czapla nie rozdaje drzew tylko małe gałązki. Franklin nie chce już sadzić drzewa, ale jak słyszy opowieści kolegów jak zamierzają dbać o swoje sadzonki zmienia zdanie.

Wrażenia rodzica: Seria o Franklinie to dość krótkie opowiadania o problemach dzieci ok 4-7 letnich. Tekst jest prosty do zrozumienia już przez 3 letnie dziecko. Kolorowe ilustracje przykuwają dziecięcy wzrok. Mnie jednak ta seria męczy. Wszystkie historyjki mają mniej więcej taki sam schemat, nie ma żadnych "smaczków" dla dorosłych.

Wrażenia dziecka: S. jest absolutnie zakochany w Franklinie. Tak więc chcąc niechcąc, sięgamy po kolejne przygody tego sympatycznego skądinąd żółwika. Jednym z większych wydarzeń była wizyta Franklina w przedszkolu. S. przeżywał ją tydzień przed. Starszy brat jednak sprowadził go na ziemię oznajmiając, że to nie będzie prawdziwy Franklin, tylko przebrany. Wieczorem, dzień przed wizytą S. nie mógł zasnąć i w końcu mnie zawołał. Uradowany oznajmił mi: "mama, ja już wiem, że ten Franklin nie będzie przebrany, a wiesz dlaczego? Bo skąd wziąłby taki duży strój? :)

Sugerowany wiek: 3+

Ogólna ocena: Myślę, że większość dzieci polubi małego żółwika Franklina.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz