poniedziałek, 14 kwietnia 2014

Cztery strony czasu

Tytuł: Cztery strony czasu
Autor: Iwona Chmielewska
Wydawnictwo: Media RodzinaStreszczenie: Książka zabiera nas w fascynującą podróż po historii Torunia. Punktem wyjścia jest wieża ratuszowa na rynku z zegarami wychodzącymi na cztery strony świata. Co 100 lat zaglądamy w cztery pomieszczenia: wschodnie - kuchnia, południowe - pracownia, zachodnie - pokój dzieci, północne - salon. Poszczególne historie są krótkie, ale doskonale oddają znak danych czasów. Każde stulecie poprzedza wprowadzenie mówiące co działo się w minionym stuleciu w Toruniu.

Wrażenia rodzica: Książka jest fantastyczna. Jest pięknie wydana, ma duży format w twardej oprawie, gruby papier, świetną oprawę graficzną, fenomenalny pomysł. Za każdym czytaniem odkrywam coś nowego. Losy bohaterów łączą się ze sobą, historia się powtarza. Z pozoru codzienne, zwyczajne wydarzenia ukazują upływ czasu. Książka skłania do refleksji na temat czasu - jego upływu, powtarzalności, kolejnych pokoleniach, tradycji, przodkach.

Wrażenia dziecka: Uwagę M. przyciągnęła ciekawa konwencja. Sama książka nie zafascynowała go tak jak mnie, ale na pewno otworzyła mu oczy na upływający czas oraz uzmysłowiła, że wszyscy jesteśmy częścią historii.

Sugerowany wiek: 7+

Ogólna ocena: Fantastyczna książka dla małych i dużych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz