wtorek, 10 grudnia 2013

Billy i potwór

Tytuł: Billy i potwór
Autor: Birgitta Stenberg
Wydawnictwo: EneDueRabeStreszczenie: Billy wybiera się z mamą nad morze. Spotyka tam pana Mruka, który opowiada mu o niebezpieczeństwach czyhających w morzu: parzących meduzach, rekinach, małżach obcinających palce u nóg i okropne żabnice o ostrych zębach. Ten ostatni okaz wisi w budce pana Mruka. Kiedy Billy z mamą idą na plażę chłopiec boi się wejść do wody. Patrzy ze zdziwieniem i strachem na dzieci zjeżdżające z wodnej zjeżdżalni i uczące się pływać. Spotyka dziewczynkę, która też boi się wejść do wody. Okazuje się, że ona także boi się morskich stworzeń. Mama Billego domyśla się, że pan Mruk nastraszył dzieci, bo kiedyś jej też naopowiadał tych samych historii. Mama i Billy postanawiają dać panu Mrukowi nauczkę, tak aby już nigdy nie straszył dzieci.

Wrażenia rodzica: Przyjemna historyjka i bardzo sugestywne, pełne detali ilustracje. Książka oswaja dziecko ze strachami. Pokazuje, że warto zaufać rodzicom i nie zawsze należny wierzyć obcym. Uczy, że to co na pierwszy rzut oka wydaje się być przerażające po bliższym poznaniu nie jest już tak straszne.

Wrażenia dziecka: S. książka bardzo się podoba. Szczególnie sposób w jaki mama i Billy rozprawili się z panem Mrukiem. Lubi długo oglądać ilustracje, najbardziej podoba mu się szopa pełna ciekawostek (z żabnicą na czele). M. też przychodzi posłuchać tej książki, ale sądząc po częstotliwości pytań o parzące meduzy nasza następna wizyta nad morzem może nie być bezproblemowa...

Sugerowany wiek: 4+

Ogólna ocena: Ciekawa i bardzo ładna książka o dziecięcych strachach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz