środa, 20 listopada 2013

Przygody Piotrusia Pana

Tytuł: Przygody Piotrusia Pana
Autor: James Matthew Barrie
Wydawnictwo: Nasza KsięgarniaStreszczenie: Malutki ośmiodniowy Piotruś zapomina, że już nie jest ptakiem tylko człowiekiem i wyfruwa przez okno ze swojej kołyski. Leci do Parku Leśnego a następnie na Ptasią Wyspę, którą pamięta z poprzedniego wcielenia. Na miejscu mądry kruk Salomo uświadamia mu, że nie jest już ptakiem tylko chłopczykiem. Piotruś traci wiarę w to, że umie lata i nie może wydostać się z Ptasiej Wyspy. Z chłopczyka zamienia się w "ni to, ni owo". Piotruś Pan mieszka w Leśnym Parku, spędza czas z ptakami i elfami.

Wrażenia rodzica: Książka przenosi nas do magicznej krainy dziecięcej wyobraźni. Nie ma tu dużo wartkiej akcji, są obrazy, opisy magicznego świata. Piękna i smutna opowieść.

Wrażenia dziecka: M. był oczarowany tą opowieścią, Byłam zaskoczona, bo naprawdę mało tu akcji, do której dzieci są tak przyzwyczajone. Bardzo przeżył historię Piotrusia Pana - kiedy chłopczyk chcąc wrócić do mamy zastał zamknięte okno prawie się popłakał. Musieliśmy przerwać czytanie żeby się uspokoił.

Sugerowany wiek: 6+

Ogólna ocena: Polecam, ale ta książka nie spodoba się każdemu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz