środa, 23 października 2013

Zima na ulicy Czereśniowej

Tytuł: Zima na ulicy Czereśniowej
Autor: Rotraut Susanne Berner
Wydawnictwo: Dwie SiostryStreszczenie: Na ulicy Czereśniowej zapada zima. Ania mówiła się na narty, do miasteczka przyjechał tajemniczy motocyklista, Kasia przeżywa przygodę w wyniku której musi kupić nowy kapelusz, ktoś gubi portfel i klucze, słowem dzieje się mnóstwo rzeczy. Ciekawe czy ktoś zdoła opowiedzieć je wszystkie? To kolejna obrazkowa książka z serii i ulicy Czereśniowej, którą "czytać" można na setki sposobów.

Wrażenia rodzica: Bardzo lubię książki z tej serii, wszyscy razem świetnie się z nimi bawimy. Książki o ulicy Czereśniowej zostały wydane w 15 krajach w ponad  milionie egzemplarzy - myślę, że jest to najlepsza rekomendacja.

Wrażenia dziecka: Chłopcy bardzo lubią zabawę z tą książką. Najbardziej lubią opowiadać/słuchać historyjek o poszczególnych bohaterach, ale lubią też zabawę w szukaniu konkretnych rzeczy/osób na "wyścigi".

Sugerowany wiek: 1+

Ogólna ocena: Polecam, świetna zabawa.

1 komentarz:

  1. My mamy Jesień, z początku nie rozumiałam fenomeny książek, w których ani pół literki nie uświadczysz, jednak kiedy do niej z synem zasiedliśmy - wszystko stało się jasne. Za każdym razem inna historia, preteksty do liczenia, kolorów poznawania, niezliczonych pytań... Po Zimę też na pewno sięgniemy:) Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń