środa, 23 października 2013

Tajemnica zwierząt

Tytuł: Tajemnica zwierząt
Autor: Martin Widmark
Wydawnictwo: ZakamarkiStreszczenie: W sklepie zoologicznym prowadzonym przez pana Waldemara zwierzęta zaczynają się dziwnie zachowywać. Z dnia na dzień są coraz bardziej zmęczone ale weterynarz nie stwierdza żadnej choroby. Młodzi detektywi Lasse i Maja podejrzewają, że zwierzęta ktoś podtruwa. Okazuje się, że pan Waldemar dostał list z pogróżkami. Krąg podejrzanych jest szeroki: listonosz, który przez szczekanie nie może spać, były włamywacz, który protestuje przed zamykaniem w klatkach, nowa pracownica sklepu

Wrażenia rodzica: W tej części wyjątkowo urzekły mnie ilustracje. W każdej książce z serii są świetne, ale tu wyjątkowo umilają czytanie. Jak już wiele razy pisałam, książki o młodych detektywach świetnie nadają się dla dzieci zaczynających czytać samodzielnie - dzięki dużej czcionce, wartkiej akcji i świetnych ilustracjach. Książki nie są zbyt długie - wspólnie czytamy je na jeden raz, tak więc młody czytelnik się nie zniechęci.

Wrażenia dziecka: M. jest już koneserem serii. Kojarzy wszystkich bohaterów pojawiających się w innych częściach, ze skupieniem słucha i wyłapuje wszelkie możliwe tropy. 4-letni S. też coraz więcej zaczyna rozumieć i myślę, że już niedługo będzie potrafił sam rozwikłać jakąś tajemnicę.

Sugerowany wiek: 5+

Ogólna ocena: Polecam dla początkujących czytelników i do wspólnego rodzinnego czytania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz