czwartek, 10 października 2013

Ture Sventon w Sztokholmie

Tytuł: Ture Sventon w Sztokholmie
Autor: Ake Holmberg
Wydawnictwo: Dwie SiostryStreszczenie: W domu jubilera Erikssona ma miejsce seria dziwnych wydarzeń. Zaniepokojony jubiler udaje się po poradę do Ture Sventona. Ten natychmiast domyśla się, że w sprawę zamieszany jest Wielki Gang Platerowy. Detektyw przestrzega pana Erikssona, żeby miał się na baczności. W wigilijny wieczór w biurze Sventona pojawia się nieoczekiwany gość - pan Omar z pustyni arabskiej, stary, dobry przyjaciel detektywa. Niestety bieg wydarzeń nie pozwala im na spokojne świętowanie. Muszą udać się w pościg za Stefkiem Niechlujem, znanym już czytelnikom Wilhelmem Łasicą oraz resztą Gangu Platerowego. Jak zwykle detektyw i Omar mogą liczyć na wsparcie małych pomocników -tym razem dzieci pana jubilera.

Wrażenia rodzica: To trzecia część przygód detektywa Tura Sventona i niestety jak na razie ostatnia wydana przez Wydawnictwo Dwie Siostry. Jestem wielką wielbicielką wszystkich trzech książek. Jestem oczarowana językiem i niezwykłym sposobem prowadzenia fabuły. Mam nadzieję, że nie trzeba będzie już czekać na kolejną część cyklu.
Całość uświetniają grafiki Anny Kołakowskiej - w końcu cykl wydany jest w serii wydawniczej "Mistrzowie Ilustracji".

Wrażenia dziecka: Moi chłopcy są także pod urokiem książek o detektywie Sventonie. Nie nudzą ich długie dygresje i opisy. Fabuła tu nie jest wartka jak np. w serii o Lasse i Mai ale i tak słuchają z wielkim zainteresowaniem.

Sugerowany wiek: 5+

Ogólna ocena: Polecam, polecam, polecam.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz