sobota, 24 sierpnia 2013

Niebieska zasłona

Tytuł: Niebieska zasłona
Autor: Virginia Woolf
Wydawnictwo: ZnakStreszczenie: Ta opowiastka została znaleziona przypadkiem, między stronami oryginalnego maszynopisu "Pani Dalloway". Po raz pierwszy została opublikowana w 1965 roku, ponad czterdzieści lat od powstania. Virginia Woolf najprawdopodobniej napisała to opowiadanie dla swojej bratanicy Ann Stephen.
Tytułową zasłonę szyje niania Lugton. Niebieski materiał cały był pokryty dzikimi zwierzętami, na dole było jezioro, most i miasto. Kiedy tylko niania zasypia, zwierzęta przebudzają się i udają się do wodopoju. Zwierzęta były zaklęte, swoimi czarami uwięziła je potężna olbrzymka Lugton.

Wrażenia rodzica: Opowieść jest przepiękna. Wspaniały nastrój, lekkie pióro, bajkowa opowieść. Książkę można czytać wielokrotnie i się nie nudzi. Można się nią delektować. Opowiadaniu towarzyszą barwne ilustracje Julie Vivas.

Wrażenia dziecka: Chłopcy przy tej opowieści zastygają. Tak działa na nich niezwykłe połączenie ciekawych ilustracji i mistrzowskiego tekstu. Lubię od czasu do czasu poczytać im ambitniejszą literaturę. Ta książka na pewno się do niej zalicza ale z pewnością nikogo nie znudzi tylko nauczy dziecko delektować się literaturą.

Sugerowany wiek: 3+

Ogólna ocena: Świetna książka jednej z najważniejszych pisarek XX wieku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz