sobota, 24 sierpnia 2013

Gdyby jajko mogło mówić

Tytuł: Gdyby jajko mogło mówić i inne opowieści
Autor: Renata Piątkowska
Wydawnictwo: BISStreszczenie: W książce znajduje się 9 opowieści o zwyczajach związanych z różnymi świętami. Dowiemy się kim był św. Mikołaj, jakie są zwyczaje wigilijne, co dziewczyny robią w Andrzejki, dlaczego topi się Marzannę, skąd wziął się śmigus-dyngus, dlaczego w Prima Aprilis lepiej nikomu nie wierzyć, dlaczego na Wielkanoc tak dużą rolę odgrywają jajka, skąd wziął się zwyczaj pisania kartek na Walentynki i dlaczego zaczęto hucznie obchodzić Nowy Rok.

Wrażenia rodzica: Książka jest bardzo ciekawa i pouczająca. W interesujący sposób zostały przybliżone tradycyjne zwyczaje. Czytając ją spędziliśmy naprawdę miłe chwile a wiedza z niej zaczerpnięta na pewno jeszcze nie raz się przyda. Na początku zmyliło mnie tylko, że każda opowieść ma innego narratora - raz jest to chłopiec innym razem dziewczynka, raz ma rodzeństwo raz nie.

Wrażenia dziecka: Chłopcy słuchali z wielkim zainteresowaniem. Wiele zwyczajów znali, ale nie wiedzieli skąd się biorą. Lektura książki była świetną zabawą i pouczającą lekcja zarazem.

Sugerowany wiek: 4+

Ogólna ocena: Bardzo ciekawa i pouczająca lektura.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz