niedziela, 4 sierpnia 2013

Inna podróż

Tytuł: Inna podróż
Autor: Lotta Olsson
Wydawnictwo: ZakamarkiStreszczenie: Mrówkojad jest wyjątkowo przybity brzydkim dniem. Stwierdza, że świat jest brzydki. Orzesznica stwierdza jednak, ze to tylko u nich jest tak brzydko, a gdzieś indziej może być ładniej. Mrówkojad zaczyna się zastanawiać co jest za ich lasem i postanawia udać się w podróż. Im dłużej się do niej przygotowuje tym więcej dostrzega złych stron tego pomysłu. Przypadkowo trafia na artykuł o sztuce teatralnej pt. "Niesamowita, pełna wrażeń podróż wewnętrzna". Razem z nowo poznanym słoniem Arnem postanawiają napisać i wystawić własną sztukę.

Wrażenia rodzica: Podobnie jak pierwsza część przygód mrówkojada i orzesznicy pt. "Dziwne zwierzęta" to bardzo ciekawa i mądra książka. Nastrój ma spokojny, skłaniający do refleksji i przemyśleń. Przy okazji dziecko może trochę dowiedzieć się jak powstaje przedstawienie teatralne: co to jest scenariusz, próba kostiumowa, kulisy, reżyser.
Tekstowi towarzyszą bardzo zabawne ilustracje.

Wrażenia dziecka: M. Bardzo się podobało. Jednak chyba pierwsza część bardziej, ze względu na opisy zwierząt. S. nie był zainteresowany, a pierwsze części przysłuchiwał się chętnie.

Sugerowany wiek: 6+

Ogólna ocena: Polecam, dobra lektura dla całej rodziny.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz