niedziela, 4 sierpnia 2013

O Gajowym Chrobotku i jeleniu Wietrzniku

Tytuł: O Gajowym Chrobotku i jeleniu Wietrzniku
Autor: Vaclav Ctvrtek
Wydawnictwo: Polityka Spółdzielnia PracyStreszczenie: Bogaty pan Krępak udał się na polowanie. Już miał jelenia Wietrznika na muszce kiedy przeszkodził mu gajowy Chrobotek. Pan Krępak za ten postępek wyrzucił go z lasu. Uratowany jeleń postanowił odwdzięczyć się i tylko sobie znanym sposobem sprawił, że małe sadzonki zmieniły się w nowy, wspaniały las. Gajowy Chrobotek zbudował sobie gajówkę a dla jelenia małą zagrodę. Szybko las zaludniły zwierzęta, które wiedziały, że gajowy będzie o nie dbał. Wszystko to było bardzo w niesmak panu Krępakowi, który wymyślał coraz to nowe sposoby na zaszkodzenie gajowemu i jego pomocnikowi.

Wrażenia rodzica: To bardzo dobra propozycja dla 4-latków. Tekst jest już nieco dłuższy, ale bardzo prosty w odbiorze, podzielony na rozdziały, które luźno się ze sobą wiążą. Dużo tu przygód, ale zawsze tryumfuje dobro. Sporo ilustracji pomoże maluchowi w skupieniu.

Wrażenia dziecka: Ta książka zdecydowanie bardziej przypadła S. do gustu niż Podróże furmana Szejtroczka. Tekst był krótszy i prostszy. Nie było jednak nudo - M. również bardzo się podobało. Tak więc to propozycja nie tylko dla maluchów.

Sugerowany wiek: 4+

Ogólna ocena: Polecam, dłuższy tekst dla małego czytelnika.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz