czwartek, 15 sierpnia 2013

Po drugiej stronie kałuży

Tytuł: Po drugiej stronie kałuży
Autor: Anita Głowińska
Wydawnictwo: Media RodzinaStreszczenie: Zizi, Kapsek i Maks to trójka przyjaciół. Pewnego dnia Maks zaprasza ich do swojego tajemnego laboratorium i opowiada jak przypadkowo znalazł przejście do równoległego świata. Kiedy nadchodzi właściwy moment, cała trójka przechodzi do tej dziwnej krainy. Na pierwszy rzut oka wygląda tak samo, ale dorośli zachowują się tam zupełnie inaczej niż zwykle. Uwielbiają psoty i figle, ciągle wariują. Dzieciom się bardzo podoba, ale zgodnie dochodzą do wniosku, że chyba lepiej jest w normalnym świecie.

Wrażenia rodzica: Ciekawa historyjka, napisana stylem, który ma przyciągnąć młodego czytelnika. Sporo tu ilustracji podpisanych drukowanymi literami - to świetna zachęta dla zupełnie początkujących czytelników. Ja czytałam całość tekstu, a M. próbował sił z obrazkami. Tekst również jest napisany sporą wyraźną czcionką, więc kolejnym krokiem jest samodzielne przeczytanie właściwego tekst.

Wrażenia dziecka: M. książka podobała się. Zarówno fabuła, jak i to, że niektóre fragmenty (te na obrazkach) mógł próbować czytać samemu.

Sugerowany wiek: 6+

Ogólna ocena: Niezła propozycja, która zachęci początkującego czytelnika.

1 komentarz:

 1. Podoba mi się Twój blog i dlatego zapraszam-nominuję Cię do blogowej zabawy-wyróżnienia "Liebster Avard" :-)
  szczegóły tutaj:
  http://bajdocja.blogspot.com/2013/08/blogowa-zabawa-liebster-avard.html

  Pozdrawiam :-)
  Buba

  OdpowiedzUsuń