czwartek, 28 lutego 2013

Tajemnica mostu

Tytuł: Magiczne drzewo. Tajemnica mostu.
Autor: Andrzej Maleszka
Wydawnictwo: ZnakStreszczenie: Po kolejnym nietrafionym życzeniu, które spełniło magiczne krzesło, mama siada na krześle i mówi: "Chcę i żądam, abyś już nigdy nie spełniało naszych życzeń. Rozkazuje ci, żebyś nie słuchało naszych rozkazów! Nikogo z tych, którzy są w tym pokoju." Kuki i Wiki szybko znajdują obejście tego czaru - proszą swoją sąsiadkę Melanię, aby ona wypowiadała życzenia. Wszystko udaje się utrzymać w tajemnicy (choć czasami bywało nerwowo), do czasu kiedy Melania zakochana w Filipie Melania wypowiada życzenie, aby Filip zakochał się w pierwszej ujrzanej dziewczynie. Sądzi, że będzie nią ona sama, ale niestety wzrok Filipa pada na dziewczynę z reklamy żelków Żu. Od tej chwili Filip dosłownie choruje z miłości do dziewczyny z plakatu. Niestety nieszczęśliwa miłość sprawia, że w chłopaku powoli gaśnie chęć do życia. Kiedy lekarze nie dają mu już szans, Kuki, Wiki i Melania postanawiają odnaleźć magiczny most, który według czerwonego krzesła jest jedyną szansą Filipa. W podróży towarzyszy im android BobiRobi. Jak zwykle przeżywają przygodę za przygodą zanim zdołali dotrzeć do mostu, ale czy to na pewno ten most?

Wrażenia rodzica: Ten tom bardzo mi się podobał, na pewno jest dużo ciekawszy niż "Olbrzym". Książka wciągnęła nas wszystkich tak bardzo, że trudno było się oderwać.
Książka znajduje się na Złotej Liście fundacji Cała Polska czyta dzieciom w kategorii wiekowej 8-10 lat.

Wrażenia dziecka: M. i S. bardzo polubili przygody Kukiego i jego rodziny. Również i tej części słuchali z wielkim przejęciem. Mimo że książka jest długa to niespełna 4-letni S. również słuchał i rozumiał fabułę. To na razie jedna z niewielu książek, które mogę czytać obydwu chłopcom na raz.

Sugerowany wiek: 5+

Ogólna ocena: Polecam. Świetna książka na rodzinne czytanie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz