sobota, 2 marca 2013

Dzień czekolady

Tytuł: Dzień czekolady
Autor: Anna Onichimowska
Wydawnictwo: Świat KsiążkiStreszczenie: Historia dwójki przyjaciół: Dawida i Moniki. Obydwoje mają dużo problemów, siostra Dawida zginęła tragicznie, jego rodzice nie mogąc pogodzić się ze stratą oddalili się od siebie. Mały chłopiec wierzy, że siostra wróciła do niego pod postacią kota. Monika z kolei jest wychowywana przez dwie ciocie, opieka społeczna chce ją im odebrać. Chciałaby pojechać do babci, dlatego marzy aby była już dorosła i mogła do niej uciec.
Książka znajduje się na Złotej Liście fundacji Cała Polska Czyta Dzieciom.

Wrażenia rodzica: Piękna, subtelna opowieść. Pełna niedopowiedzeń, alegorii. Zrobiła na mnie niesamowite wrażenie. Opowieść o przyjaźni ponad wszystko, o miłości, żalu, tęsknocie i bólu.

Wrażenia dziecka: Na książkę trafiła przypadkowo, więc nie sprawdziłam dla jakiego wieku jest przeznaczona. Duże litery, liczne ilustracje dały mi wrażenie, że będzie odpowiednia dla M. On jednak nie rozumiał wielu rzeczy - w książce często przeskakujemy ze świata rzeczywistego do świata wyobraźni i M. nie mógł nad tym nadążyć. Małe dziecko musi mieć logiczny ciąg zdarzeń, tu za dużo było niedopowiedzeń. Dopiero po przeczytaniu, sprawdziła, że książka przeznaczona jest dla dzieci od 8-10 lat. Na pewno do niej wrócimy.

Sugerowany wiek: 8+

Ogólna ocena: Piękna, refleksyjna opowieść.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz