środa, 27 lutego 2013

Gdybym nie pomyliła psów

Tytuł: Gdybym nie pomyliła psów
Autor: Ingelin Angerborn
Wydawnictwo: ZakamarkiStreszczenie: Tilda mieszka z mamą. Często się przeprowadzają, więc musi rozstawać się z przyjaciółmi. W nowej szkole bardzo spodobał jej się chłopiec imieniem Axel. Kiedy pewnego dnia spotyka go pod sklepem, tak się w niego wpatruje, że przez pomyłkę zabiera nie tego psa. Zapoczątkowało to serię zdarzeń: mama dostała ataku alergii, ukradziono Tildzie rower, potem dziewczynka gubi się i spotyka Sarę, zabiera ją policja, idzie z mamą do McDonalada, znajduje rower, skręca nogę i niszczy nowe dżinsy. A najważniejsze, że zaprzyjaźnia się z Axelem.

Wrażenia rodzica: Zabawna historyjka, opowiedziana językiem 3-klasistki. Opowieść jest przez to trochę chaotyczna i poplątana, ale taki jest zamiar autorki. Całość bardzo udana, zabawna i wciągająca.  Książka jest też pouczająca, pokazuje do czego prowadzi drobne kłamstewko i jak trudno potem wszystko wyprostować.

Wrażenia dziecka: M. bardzo podobała się ta książka. Wystarczającym dowodem jest fakt, że ciągle dopytuje jakie są jeszcze części i kiedy w końcu je przeczytamy.

Sugerowany wiek: 6+

Ogólna ocena: Ciekawa książka nie tylko dla dziewczynek.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz