niedziela, 3 lutego 2013

Pan Brumm obchodzi Boże Narodzenie

Tytuł: Pan Brumm obchodzi Boże Narodzenie
Autor: Daniel Napp
Wydawnictwo: BonaStreszczenie: Pan Brumm, Kaszalot i Borsuk poszli poszukać najpiękniejszej choinki. Kiedy znalexli swoje drzewko przyszedł Ryjek i powiedział, że wycinanie drzew jest surowo zakazane. Przyjaciele wrócili do domu i postanowili wrócić po drzewko kiedy zrobi się ciemno. Wieczorem okazuje się jednak, że drzewko zostało wycięte. Wyruszyli po śladach i dotarli do domu Ryjka.Przyjaciele wpadli na sprytny plan: kiedy Ryjek pójdzie do kościoła oni zakradną się do jego domu i zabiorą "swoje" drzewko. Plan w wykonaniu okazuje się trudniejszy, Pan Brumm i Borsuk zjedli gęś i zapadli w drzemkę. Kiedy zorientowali się, że Ryjkowie wracają było już za późno na ucieczkę, więc Pan Brumm przebiera się w strój Świętego Mikołaja. Szybko jednak zostaje zdemaskowany i przyjaciele muszą ratować się ucieczką.

Wrażenia rodzica: Jestem tą książką zdegustowana. Miałam nadzieję na piękną opowieść z Bożym Narodzeniem w tle, a spotkało mnie ogromne rozczarowanie. Od książek dla dzieci oczekuję, że będą je kształtować - zmysł estetyczny, wzbogacać słownictwo, uczyć budowy zdań ale przede wszystkim uczyć zarówno faktów jak i wrażliwości, postaw społecznych, przeżywania emocji. Ta książka uczy, że jak ktoś cię oszuka to powinieneś odpłacić mu tym samym. Zamiast świątecznej atmosfery znajdujemy w niej opowieść o bandytach! Szkoda, bo ilustracje są bardzo ładne, książka mogłaby by ciekawa gdyby nie ta treść.

Wrażenia dziecka: Chłopacy śmiali się, na szczęście nie zaczęli się zastanawiać nad treścią bo musiałam szybko odwrócić ich uwagę. Książkę schowałam głęboko i na pewno nigdy do niej nie wrócimy.

Sugerowany wiek: Żaden

Ogólna ocena: Nie polecam.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz