niedziela, 6 stycznia 2013

Tupcio Chrupcio Dbam o zęby

Tytuł: Tupcio Chrupcio Dbam o zęby
Autor: Eliza Piotrowska
Wydawnictwo: WilgaStreszczenie: Tupcio uwielbia słodycze i nie lubi kiedy pasta do zębów psuje jej smak. Wie jednak, że mycie ząbków jej ważne. Kiedy odwiedza dentystę, na początku bardzo się boi, ale okazuje się, że nie taki diabeł straszny jak go malują. Wizyta okazuje się być bardzo przyjemna, a na pamiątkę dostał nawet książkę. Jednak Tupcio o tym wszystkim zapomniał, bo odwiedził go jego kolega Borys. Szybko przekonał myszkę, że mycie zębów jest nudne i niepotrzebne. W łóżku Borys wyciągnął przyniesione ciasteczka i zjadł wszystkie za wyjątkiem jednego, które zjadł Tupcio. Następnego dnia Borysa budzi ból zęba. Borsuk postanawia więcej nie jeść ciastek i winę za okropny ból składa na nie. Ale mama tłumaczy, ze ciastka nie są złe, trzeba tylko po nich dokładnie wyszorować zęby. Od czasu tej przygody Tupcio zawsze po jedzeniu sumiennie szoruje zęby.

Wrażenia rodzica: Tak jak u Tupcia: mądra historyjka z łatwy do zrozumienia morałem. Książki z tej serii są bardzo bogato ilustrowane. Może nie zachwycają, ale są pouczające i proste w odbiorze.

Wrażenia dziecka: S. bardzo lubi tą serię, zawsze z przejęciem słucha o kolejnych wybrykach niesfornej myszki. Historyjki są proste i często w codziennym życiu znajduje analogie.

Sugerowany wiek: 3+

Ogólna ocena: Prosta i mądra opowiastka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz