niedziela, 6 stycznia 2013

Przedszkolaki z ulicy Morelowej

Tytuł: Przedszkolaki z ulicy Morelowej
Autor: Barbara Gawryluk
Wydawnictwo: LiteraturaStreszczenie: Kilka opowieści o życiu w przedszkolu. Do grupy dołącza nowy chłopiec, który przyjechał ze Szwecji, przedszkole odwiedza ekipa telewizyjna i pyta dzieci o to o lubią robić z babciami, dzieci szykują przedstawienie dla rodziców, organizują podarunek z książek dla chorego kolegi, rysują portrety ojców. Przy okazji poruszane są problemy/sytuacje, z którymi mogą mieć przedszkolaki do czynienia: dzieci, którzy mają rodziców z różnych krajów, mówiących różnymi językami, dzieci wychowywane przez samotnych rodziców, dzieci z wadami wymowy, dzieci po wypadkach itd.

Wrażenia rodzica: Książka jest bardzo przeciętna. Tematy niby aktualne, ale przestawione bardzo pobieżnie, tylko zasygnalizowane. Ilustracje też się niczym nie wyróżniają. Książka jest napisana prostym językiem, bardziej skierowanym do maluchów, natomiast przedstawia problemy starszaków.

Wrażenia dziecka: Dla M. książka była nudna i za dziecinna, natomiast S. nie rozumiał za bardzo kontekstu, bo historie dotyczą starszaków. Tak więc, żadnemu z nich nie przypadła do gustu.

Sugerowany wiek: 4+

Ogólna ocena: Bardzo przeciętna książka, może nadaje się do czytania i omawiania w przedszkolu, natomiast w w domu można znaleźć coś ciekawszego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz