poniedziałek, 28 stycznia 2013

Piaskowy wilk i ćwiczenia z myślenia

Tytuł: Piaskowy wilk i ćwiczenia z myślenia
Autor: Asa Lind
Wydawnictwo: ZakamarkiStreszczenie: Karusia mieszka z mamą i tatą w domku nad morzem. Mama chodzi do pracy a tata pracuje w domu. Dlatego często Karusia musi się bawić sama. Lubi spędzać czas na plaży bo tam mieszka jej przyjaciel: piaskowy wilk. Razem próbują rozwikłać zagadki otaczającego ich świata, odpowiedzieć na trudne pytania i zrozumieć świat dorosłych.

Wrażenia rodzica: To drugi tom przygód Karusi i Piaskowego Wilka. My czytaliśmy go jako trzecia książkę z cyklu i nie ma chyba większego znaczenia w jakiej kolejności się je czyta. Może warto zacząć od "Pisakowego Wilka" bo dowiemy się jak Karusia spotkała swojego przyjaciela.
Książki o Pisakowym Wilku to jedne z moich ulubionych książek dla dzieci. Są magiczne, spokojne, refleksyjne, poetyckie. Skłaniają do zastanowienia, wyciszają, zachęcają do tego, żeby się na chwilę zatrzymać i porozmyślać.

Wrażenia dziecka: M. też bardzo lubi Piaskowego Wilka. Mimo, że na co dzień jest bardzo żywym chłopcem, uwielbia czytać książki w których dużo się dzieje, to naprawdę chętnie sięga po przygody Karusi. Co jakiś czas sobie o nich przypomina i wtedy z radością wracamy do rozmyślań dwójki przyjaciół.

Sugerowany wiek: 4+

Ogólna ocena: Wspaniała książka skłaniająca do refleksji niekoniecznie głębokich i na poważne tematy.

1 komentarz:

  1. Och, obie z córką uwielbiamy książki o piaskowym wilku. Myślę, że każda z znajduje w nich coś zupełnie innego ;-)

    OdpowiedzUsuń