środa, 30 stycznia 2013

Duchy w Loch Ness

Tytuł: Duchy w Loch Ness
Autor: Jacques Duquennoy
Wydawnictwo: Kowalska/StiasnyStreszczenie: Czwórka duchów postanawia pojechać do Szkocji, żeby poszukać legendarnego potwora z Loch Ness. Zatrzymują się w zamku ducha Mac Cookies. Codziennie wyruszają na poszukiwanie Nessie ale ani razu nie udaje im się go znaleźć. Chociaż czy na pewno?

Wrażenia rodzica: Książeczka jest niepozorna, wzięłam ją do ręki tylko dlatego, że była dwujęzyczna. Okazało się, że warto było. Historia jest zabawna, opowiedziana, krótkimi, prostymi zdaniami, na każdej stronie jest kolorowa ilustracja. Świetna dla maluchów. Ale nie tylko. Bo wersja angielska również jest bardzo prosta i już po dwukrotnym przeczytaniu chłopaki zaczęli rozpoznawać niektóre słowa. Duża i wyraźna czcionka świetnie się sprawdzi przy pierwszych samodzielnych lekturach. Słowem mała, niepozorna książeczka na lata.

Wrażenia dziecka: Chłopakom bardzo się podoba. I to nawet M. który woli dłuższe teksty. S. śmieje się za każdym razem kiedy ją czytamy, lubi też sam pooglądać sobie zabawne obrazki. Nawet wersji angielskojęzycznej słuchali bez protestu. Obrazki i krótki tekst sprawiają, że to świetny pomysł na naukę angielskiego.

Sugerowany wiek: 2+

Ogólna ocena: Zabawna, prosta historyjka w wersji angielskiej i polskiej. Kolorowe ilustracje na pewno zaciekawią malucha i starszaka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz