sobota, 3 listopada 2012

Zlatanka

Tytuł: Zlatanka i ukochany wujek
Autor: Pija Lindenbaum
Wydawnictwo: ZakamarkiStreszczenie: Rodzice Zlatanki wyjeżdżają na wakacje na Majorkę a dziewczynka jedzie do babci i wujków. Zlatanka ma ukochanego wujka Toniego, który podróżuje po świecie, lubi sushi, zawsze przywozi Zlatance prezenty, zabiera ją w różne miejsca i świetnie spędzają razem czas. Ale pewnego razu kiedy dziewczynka przychodzi do wujka, ktoś siedzi w jego kuchni: to Stef. Wszędzie chce z nimi chodzić i Zlatanka jest zazdrosna. Chce mieć wujka tylko dla siebie i nie podoba jej się nowy przyjaciel wujka. Ale w końcu okazuje się, że Stef świetnie umie grać w piłkę.

Wrażenia rodzica: W naszej polskiej rzeczywistości pewnie większość rodziców czytając tą książkę zadaje sobie pytanie, kim jest Stef? Dlaczego mieszka u wujka Toniego? Ale to jest zupełnie poboczny wątek, nie rzucający się w oczy. Gdyby zamiast Stefa pojawiła się Stefania wszystko byłoby jasne. Ale książka nie jest o Tonim i Stefie tylko o zazdrości.

Wrażenia dziecka: S. w przeciwieństwie do mnie nie zastanawiał się kim jest Stef. Najbardziej go zastanawiało dlaczego rodzice wyjechali na wakacje bez córki. Nie rozumiał też dlaczego dziewczynka robi na złość Stefowi - obsypuje mu buty cukrem albo wrzuca ręcznik do basenu. Widać nie poczuł jeszcze zazdrości :)

Sugerowany wiek: 3+

Ogólna ocena: Polecam, bardzo dobra książka o zazdrości oczyma dziecka, ale osoby przewrażliwione albo ortodoksyjne powinny wiedzieć co je czeka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz