czwartek, 8 listopada 2012

Tajemnica meczu

Tytuł: Tajemnica meczu
Autor: Martin Widmark
Wydawnictwo: ZakamarkiStreszczenie: Lasse i Maja idą na coroczny mecz między miasteczkami Valleby i Sandby. Do tej pory puchar zawsze wędrował do Sandby. W tym roku drużyna Valleby ma nowego trenera, listonosza Franco Bollo, który jest synem zawodowego piłkarza i mieszkańcy miasteczka bardzo liczą na wygraną. Jedynie pani Iva Ross jest niezadowolona, bo mecz odbywa się w pobliżu jej domu, a jej pudelek Karl Filip powinien miec w tym czasie drzemkę. Niestety szybko okazuje się, że i w tym roku druzyna Valleby nie zdobędzie pucharu. Po przerwie zaczynają się dziać dziwne rzeczy, ktoś spuścił powietrze ze wszystkich opon rowerowych, a następnie ktoś kradnie puchar. Lasse i Maja ruszają do boju i pomagają komisarzowi ująć sprawcę. Po przeszkuaniu wszystkich kibiców i przesłuchaniu podejrzanych nie natrafiają na najmniejszy ślad złodzieja. Dopiero rozmowa z Ivą Ross pozwala ruszyć śledztwo z miejsca.

Wrażenia rodzica: Bardzo zgrabna tajemnica. Spotykamy znanych nam bohaterów. Śledztwo jest ciekawe, a rozwiązanie, które z początku wydaje się oczywiste okazuje się bardziej złożone. Kolejny raz polecam tą książkę do doskonalenia samodzielnego czytania - wciągająca treść i duże litery na pewno zachęcą każdego początkującego czytelnika..

Wrażenia dziecka: To jedna z ulubionych części M. Nie powinno to dziwić, bo przecież rzecz dzieje się wokół meczu piłkarskiego. Kradzież pucharu to dla niego była straszna zbrodnia i od razu chciał nakryć przestępce.

Sugerowany wiek: 5+

Ogólna ocena: Polecam, ciekawa tajemnica, świetna książka do doskonalenia samodzielnego czytania.

1 komentarz: