niedziela, 11 listopada 2012

Pomelo ma się dobrze pod swoim dmuchawcem

Tytuł: Pomelo ma się dobrze pod swoim dmuchawcem
Autor: Ramona Badescu
Wydawnictwo: ZakamarkiStreszczenie: W tej książeczce mamy trzy opowieści
Co za trąba - Pomelo jak na małego słonia ma strasznie długą trąbę! Często przysparza mu kłopotów, więc zastanawia się co mógłby z nią zrobić. Ale taka długa trąba to też dużo korzyści.
Pomelo się boi - jest tyle przerażających rzeczy, pory, motyle deszcz. Pomelo boi się też że jego trąba jeszcze bardziej urośnie, albo że zniknie. Pomelo boi się też, że go zgniesiesz jak przewrócisz stronę...
Radosne dni - ale życie to nie tylko strachy, jest tyle wspaniałych rzeczy na świecie.

Wrażenia rodzica: Bardzo pozytywna książeczka. Do tego przepiękna. Nie mogę się napatrzyć na Pomelo. Mimo, że jest bardzo oszczędna w słowach, można do niej wracać codziennie i myślę, że bardzo długo się nie znudzi. Ten tomik podoba mi się jeszcze bardziej niż Pomelo jest zakochany.

Wrażenia dziecka: S. również jest pod dużym wrażeniem Pomelo. Zresztą M. też jest zauroczony. To naprawdę tak pozytywna książeczka, że z pewnością wszystkie dzieci ją pokochają. To też kolejna książeczka oswajająca lęki a także zwracająca uwagę na pozytywne strony życia. Nie trzeba wiele do szczęścia. Drobnostki też są powodem do radości.

Sugerowany wiek: 2+

Ogólna ocena: Polecam, piękna i bardzo pozytywna książeczka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz