wtorek, 27 listopada 2012

D.O.M.E.K.

Tytuł: D.O.M.E.K.
Autor: Aleksandra Machowiak Daniel Mizieliński
Wydawnictwo: Dwie SiostryStreszczenie: Pierwszy podręcznik domkologii, zbiór 35 najciekawszych przykładów domów z całego świata. Przeczytamy m.in. o domku z klocków, domku żółwiu, dmuchanym domu, gwiezdnym domu, przezroczystym domu. Lekturę ułatwia system ikonek i przede wszystkim wspaniałych i zabawnych ilustracji Daniela Mizielińskiego.

Wrażenia rodzica: Fantastyczna książka. Zaciekawi każdego czytelnika w każdym wieku. Autorzy mają świetne poczucie humoru, mimo dość krótkich opisów każdego domku, analiza każdego z nich zabiera sporo czasu. Jest to świetna zabawa, system ikonek, umiejscowienie na mapie, ciekawostki  - to wszystko sprawia, że D.O.M.E.K. to godziny świetnej zabawy dla całej rodziny.
Warto wspomnieć, że książka została bardzo doceniona na całym świecie:

  • książka "D.O.M.E.K" otrzymała nagrodę główną w kategorii graficznej konkursu Książka Roku 2008 Polskiej Sekcji IBBY. Cieszy nas to tym bardziej, że książka jest debiutem autorów.
  • Nagroda główna w VII edycji konkursu Świat Przyjazny Dziecku organizowanego przez Komitet Ochrony Praw Dziecka w kategorii "Książki dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat".
  • Książka wpisana na międzynarodową Listę Honorową IBBY 2010 - listę najlepszych książek dla dzieci z całego świata.
  • Książka wpisana na listę Białych Kruków - White Ravens 2010. Jest to lista najbardziej godnych uwagi książek dla dzieci z całego świata, przygotowywana corocznie przez specjalistów z Internationale Jugendbibliothek (Międzynarodowej Biblioteki Książek dla Dzieci i Młodzieży) w Monachium.
  • Deutsches Architekturmuseum Architectural Book Award 2010 - nagroda DAM dla najlepszej książki architektonicznej roku (w kategorii "książki dla dzieci")

Wrażenia dziecka: M. bardzo lubi tą książkę, często przypomina sobie o jakimś domku i wtedy do niego wracamy. S. też lubi się przysłuchiwać, ale jest jeszcze za mały, żeby wszystko zrozumieć i połączyć w całość.

Sugerowany wiek: 4+

Ogólna ocena: Pozycja obowiązkowa! Świetna dla czytelników w każdym wieku (przyłapałam kiedyś tatę jak sobie sam czytał :) )

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz