wtorek, 25 września 2012

Franklin i przyjęcie urodzinowe

Tytuł: Franklin i przyjęcie urodzinowe
Autor: w oparciu o książki Paulette Bourgeois
Wydawnictwo: DebitStreszczenie: Zbliżają się urodziny Frnaklina. Żołwik chce, żeby jego przyjęcie przyćmiło wszystkie poprzednie. Wymyśla wycieczkę do wesołego miasteczka i od razu chwali się swoim pomysłem kolegom. Niestety rodzice Franklina nie podzielają jego entuzjazmu, tłumaczą mu, że taka wyprawa jest droga i w związku z tym może zaprosić tylko dwóch kolegów. Franklin jest zrozpaczony - których kolegów wybrać? Jak powiedzieć pozostałym, że nie pojadą? Na szczęście pomysłowy żółwik znajduje rozwiązanie - przez tydzień ciężko pracuje z rodzicami i budują na ogródku własne wesołe miasteczko. Może nie tak efektowne jak to prawdziwe, ale najważniejsze, że swoje urodziny Franklin spędzi z wszystkimi przyjaciółmi.

Wrażenia rodzica: Jak zwykle mądra i ciepła książeczka o przyjaźni i dziecięcych rozterkach. Niezwykle barwne ilustracje umilają lekturę.

Wrażenia dziecka: S. kocha Franklina, każdej części mógłby słuchać bez końca. A co najważniejsze - wyciąga z lektury naukę, ostatnio nawet przy obiedzie dał nam wszystkim wykład :)

Sugerowany wiek: 2+

Ogólna ocena: Polecam

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz