poniedziałek, 20 sierpnia 2012

Wiosna na ulicy Czereśniowej

Tytuł: Wiosna na ulicy Czereśniowej
Autor: Rotraut Susanne Berner
Wydawnictwo: Dwie SiostryStreszczenie: W przypadku tej książki trudno mówić o streszczeniu, ponieważ nie pada w niej ani jedno słowo. Za to ile się dzieje! Wyruszamy spod domu na przedmieściach, przechodzimy obok farmy, warsztatu, stacji benzynowej, mijamy dworzec, dalej plac budowy nowego przedszkola, centrum handlowe, rynek, centrum kultury, aż wreszcie docieramy do parku. Każda strona to niezliczone szczegóły i historie. Z tyłu okładki mamy kilka propozycji zabawy z książką: po co Zenonowi wózek, jak Edward poznał Agnieszkę i Tuptusia, co znajduje sroka? Ale zabaw z tą książką jest nieskończenie wiele. Od szukania krowy i konia dla najmłodszych dzieci, poprzez liczenie wron albo kotów, zadawanie sobie nawzajem przez dzieci pytań: " a gdzie jest..." aż po szukanie wspólnych elementów na stronach i opowiadanie historii poszczególnych bohaterów.

Wrażenia rodzica: Bardzo lubię książki tego typu, myślę że uczą dzieci spostrzegawczości, rozwijają wyobraźnię, pomagają w nauce formułowania opowiadań, pomagają ćwiczyć skupienie i koncentrację.
Ilustracje są świetne - ich autorka jest uznaną niemiecką graficzką i ilustratorką, laureatką nagród i wyróżnień i autorką 800 okładek. Książka została wydana w 15 krajach w łącznym nakładzie ponad miliona egzemplarzy. Więcej rekomendacji chyba nie trzeba.

Wrażenia dziecka: Obydwaj chłopcy tez lubią książki obrazkowe. Każdy na swój sposób, odpowiedni do wieku. Do książki siadają też wspólnie i we dwójkę wypatrują nowych szczegółów.

Sugerowany wiek: 1+

Ogólna ocena: Polecam dla maluchów i przedszkolaków. Świetna zabawa!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz