środa, 15 sierpnia 2012

D.E.S.I.G.N

Tytuł: D.E.S.I.G.N - Domowy elementarz sprzętów i gratów niecodziennych
Autor: Ewa Solarz
Wydawnictwo: Dwie SiostryStreszczenie: Książka wprowadza młodego czytelnika w świat projektantów. Na każdej stronie opisany jest inny sprzęt gospodarstwa domowego, dowiadujemy się kto go zaprojektował, co go zainspirowało, dla kogo projektował oraz wiele innych ciekawostek. Na stronie obok znajdują się ilustracje opisywanego przedmiotu, a także np. sposób jego powstania albo inspiracja projektanta. Przy każdym przedmiocie jest tez legenda, określająca w jakim kraju powstał, do czego służy, z czego jest zrobiony. Szata graficzna to nie tylko ilustracje, kartki książki mają rożne kolory a całość jest przepiękna.

Wrażenia rodzica: Jestem pod niesamowitym wrażeniem tej książki. Można powiedzieć, ze jest to książka idealna - niezwykle interesująca treść i wspaniała szata graficzna. Zapewniam, że książka wciągnie każdego. W sumie to nie wiem, komu bardziej się podobała - mi czy dzieciom :)
Książka zapewni długą zabawę, najpierw czytamy opis, potem analizujemy ilustracje. Na pewno jest to pozycja do której chętnie będzie się wracać.

Wrażenia dziecka: M. początkowo nie był entuzjastycznie nastawiony do tej książki, nie interesowało go kto to jest projektant ani co to jest design. Ale już po lekturze kilku stron wciągnęła go bardzo i każdy kolejny przedmiot budził u niego większe zainteresowanie. S. również przysłuchiwał się z zaciekawieniem ale szybko się nudził.

Sugerowany wiek: 4+

Ogólna ocena: Bardzo polecam, książka powinna się znaleźć na półce każdego dziecka.

Poszukaj i kup w największej księgarni-
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz