wtorek, 21 sierpnia 2012

O żółwiu, który chciał spać

Tytuł: O żółwiu, który chciał spać
Autor: Roberto Aliaga
Wydawnictwo: TakoStreszczenie: Tytułowy żółw szykuje się do snu zimowego; kiedy umył zęby, ubrał piżamę, wyklepał poduszkę i położył się spać usłyszał pukanie do drzwi. To jego przyjaciele po kolei przychodzili, żeby przynieść mu podarunek na zimowy sen. Po każdej wizycie powtarza swój rytuał, dodając kolejny element (otrzymany prezent). W końcu przyszedł smutny lew, który nie miał prezentu, a bardzo chciałby coś przyjacielowi ofiarować. Żółw powiedział mu: "Jeśli prezent chcesz mi dać, długą ciszę daj - chcę spać!"

Wrażenia rodzica: Książkę polecam z kilku względów: po pierwsze historyjka sama w sobie jest bardzo przyjemna: pokazuje ile znaczą prezenty od przyjaciół, jak miło wiedzieć, ze ktoś o tobie myśli i ze wcale nie trzeba mieć pieniędzy, żeby podarować komuś coś czego ten pragnie. Po drugie, książka napisana jest prostym językiem, krótkie, powtarzające się zdania uspokajają dziecko. Także wracający "refren" powoduje, że tekst jest dla malucha zrozumiały i może nadążyć za fabułą.
A przede wszystkim kolekcja  OQO to seria przepięknie wydanych książek, gdzie szata graficzna i ilustracje przykuwają uwagę bardziej niż tekst, mimo że również teksty są bardzo ciekawe i zabawne. Tytułowy żółw jest rozkoszny i na pewno zwojuje serce dziecka.

Wrażenia dziecka: S. i M. bardzo lubią tę książkę. Jako maluchy chętnie słuchali jej przed snem, a jej rytm układał ich do spania. Myślę, że wrócimy jeszcze do niej jak chłopaki będą podejmować pierwsze próby samodzielnego czytania.

Sugerowany wiek: 2+

Ogólna ocena: Polecam, przepiękna książka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz