czwartek, 12 lipca 2012

Nusia i baranie łby

Tytuł: Nusia i baranie łby
Autor: Pija Lindenbaum
Wydawnictwo: ZakamarkiStreszczenie: Nusia jest z rodzicami na wakacjach. Niestety bardzo się nudzi, bo w hotelu nie ma innych dzieci ani piaskownicy, jest bardzo gorąco i rodzice całe dnie leżą przy basenie. Dlatego Nusia sobie idzie. Znajduje małą plażę i kopie kanały i korytarze. Blisko plaży jest mała wysepka, na której pasą się owce. Nusia idzie do nich i się nimi opiekuje - bo są bardzo zmęczone, głodne, jest im gorąco i dawno ich nikt nie wydoił.


Wrażenia rodzica: Nie chciałam się poddać po lekturze Nusi i braci łosi i przeczytaliśmy kolejna książkę z serii. Tym razem muszę przyznać, że nie mam zastrzeżeń. Może nie zachwyca, ale dotyczy to mnie. Bo dorosłemu ciężko zrozumieć ten świat i to jest właśnie siłą książek Lindenbaum. Jedno przesłanie dorośli na pewno zrozumieją - dzieci nie zachwyca to co ich, i pod pojęciem wymarzonych wakacji rozumieją coś zupełnie innego. W tej książeczce Nusia jest opiekuńcza, pomaga znalezionym owieczkom, pielęgnuje je i czuje się za nie odpowiedzialna. 


Wrażenia dziecka: S. jest książeczką kompletnie zachwycony. Od kilku dni musimy ją przynajmniej raz dziennie czytać. Zaczął już nawet mówić w owczym języku. Przy lekturze braci łosi co chwilę się śmiał, ale tą książeczkę słucha ze skupieniem i się nie śmieje. Za to snuje marzenia o nadchodzących wakacjach - zastanawia się czy przypadkiem nie znajdzie jakiś zagubionych owieczek.


Sugerowany wiek: 2+


Ogólna ocena: Dzieciom bardzo się podoba, a i rodzice powinni przeczytać przed wyjazdem na wakacje.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz