sobota, 21 lipca 2012

Mikołajek

Tytuł: Mikołajek
Autor: Rene Goscinny
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia


Streszczenie: Książki raczej nikomu nie trzeba przedstawiać, tak więc w dużym skrócie, opowiada o perypetiach małego Mikołajka i jego szkolnych kolegów. Jedyna osoba, która potrafi nad nimi jako tako zapanować to ukochana Pani. Wszyscy inni drą sobie włosy z głów i naprawdę chłopacy dają im ku temu powody. Poszczególne rozdziały nie wiążą się ze sobą, więc dziecko  nie musi pamiętać, co działo się poprzednio. Nawet bohaterowie są opisywani na nowo.
Książka znajduje się na Złotej Liście fundacji Cała Polska Czyta Dzieciom w kategorii wiekowej 8-10, ale myślę, że spokojnie nadaje się zarówno dla młodszych jak i starszych czytelników. 


Wrażenia rodzica: Ta lektura to na pewno podróż sentymentalna do mojego dzieciństwa. Teraz z perspektywy rodzica patrzę trochę inaczej, nie do końca wszystko mi się podoba, bo odkąd przeczytaliśmy tą książkę M. opowiada jak to wszystkim da fangę w nos. Ale chyba muszę się pogodzić, że mój syn pasuje bardziej do Mikołajka (który ma swoje za uszami ale zawsze powtarza, że bardzo kocha swoją mamę i zawsze jej słucha, tylko czasami tak dziwnie wychodzi) niż do Ananiasza. No i bardzo dobrze.


Wrażenia dziecka: M.  był oczywiści zachwycony. Przygód Mikołajka mógłby słuchać w nieskończoność - no bo pełno tam tego co chłopacy lubią najbardziej: zabawy w kowbojów, futbol, figle i psoty.


Sugerowany wiek: 5+


Ogólna ocena: Przezabawne przygody Mikołajka powinno przeczytać każde dziecko.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz