środa, 4 lipca 2012

Królestwo Lwa Samby Mocnego

Tytuł: Wielkie czyny szympansa Bajbuna Mądrego nadwornego doradcy króla jegomości lwa Samby Mocnego
Autor: Kamil Giżycki
Wydawnictwo: Polityka Spółdzielnia Pracy


Streszczenie: Wieczorem, w cieniu świętego drzewa, znany gawędziarz Bolombo opowiadał dzieciom historie. Dowiemy się z nich jak to się stało, że królem wszelkiego stworzenia został lew Samba Mocny, dlaczego żyrafa ma długą szyję, co to jest ichneumon i dlaczego tak nienawidzi węży, dlaczego nosorożec ma róg na nosie i skąd się wzięły pasy zebry.
Książka znajduje się na Złotej Liście fundacji Cała Polska Czyta Dzieciom.


Wrażenia rodzica: Każda opowiastka jest niezwykle zabawna i zawiera niezwykle sugestywne opisy poszczególnych zwierząt. Czytając książkę, przenosiliśmy się w świat dzikiej Afryki i mieliśmy wrażenie, że zaprzyjaźniamy się z mądrym Bajbunem, gadatliwym Du-du, krótkowzrocznym nosorożcem i pozostałymi bohaterami.Książka niezwykle mądrze napisana, zawiera wręcz encyklopedyczną wiedzę o świecie zwierząt, ale napisaną w niezwykle ciekawy i wciągający sposób. Jej autor to znany podróżnik, autor wielu książek inspirowanych jego przygodami i pobytem w Afryce, Ameryce, Azji.


Wrażenia dziecka: M. bardzo polubił tą książkę. Nie nudziły go opisy zwierząt, wręcz przeciwnie, często dopytywał, porównywał poszczególne gatunki ze sobą. Jak ma jakiś problem do rozwiązania to mówi "a co by na to poradził Bajbun?"


Sugerowany wiek: 6+ (ale 5-letni M. słuchał jej z wielkim zainteresowaniem i nie miał problemów ze zrozumieniem)


Ogólna ocena: Polecam, bardzo wartościowa pozycja, która bawi i przy okazji uczy (wiedzieliście jak wyglądają antylopy kaama, kudu, impala??)   

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz