poniedziałek, 16 czerwca 2014

Rycerze i ich czasy

Tytuł: Rycerze i ich czasy
Autor: praca zbiorowa
Wydawnictwo: INGLAND Co. Ltd LondonStreszczenie: Książka bardzo dokładnie opisuje zarówno kwestie związane z rycerstwem (uzbrojenie, zbroja, metody walki, nauka), tłem historycznym jak i czasami, w których żyli rycerze - co to jest system feudalny, dziesięcina, pielgrzymki, wyprawy krzyżowe, a nawet jaka była wtedy rola kobiet. To co wyróżnia książkę są ilustracje - to komputerowo sporządzone fotografie - w realnej scenerii i kostiumach.

Wrażenia rodzica: Dzięki fotografiom książka naprawdę się wyróżnia. Treść również jest ciekawa. Trzeba jednak pamiętać, że jest to przekład angielskiej książki, nie ma tu więc mowy o Polsce i naszych realiach. Co gorsze - na wewnętrznej stronie okładki znajduje się mapa Europy w 1360 roku - mimo, że sięga od oceanu atlantyckiego aż za Morze Czarne, podział polityczny na zachodzie kończy się na Świętym Cesarstwie Rzymskim Narodu Niemieckiego na północy i Węgrach na południu. Królestwa Polskiego brak - tylko biała plama. Przynajmniej w Polskim wydaniu mogli tą mapę "dokończyć".
Książka napisana jest przystępnym językiem ale jest kilka dość drastycznych fragmentów.

Wrażenia dziecka: M. był zachwycony tą książką. Bardzo realistyczne fotografie bardzo mu się podobały. Tematyka rycerstwa to jego konik więc słuchał uważnie i zadawał dużo pytań.

Sugerowany wiek: 7+

Ogólna ocena: Ciekawa pozycja, ale mapa baaardzo mnie zniechęciła.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz