czwartek, 12 czerwca 2014

Księżniczki i smoki

Tytuł: Księżniczki i smoki
Autor: Christina Bjork
Wydawnictwo: Zakamarki
Streszczenie: W książce znajdziemy 7 opowiadań na 7 dni tygodnia o 7 księżniczkach i 7 smokach. Co łączy te opowiadania? Księżniczki mają imiona pochodzące od nazw kwiatów, wszystkie mają bardzo zajętych rodziców, więc są zdane na siebie, każda na swojej drodze spotyka smoka, a pod koniec książki okazuje się, ze wszystkie są kuzynkami.

Wrażenia rodzica: Te księżniczki są zupełnie inne od stereotypu. Nie znajdziemy w tej książce różu, bezbronnej dziewczynki czekającej na księcia na białym koniu. W tej książce wszystko staje na głowie. Tekst jest bardzo zabawny i przewrotny. Jest kilka smaczków i perełek - mi najbardziej podobał się smok, który postanowił porwać podstępem księżniczkę. W tym celu przebrał się za wiewiórkę, Nie wiedział, że księżniczka nic sobie nie robi za smoków, natomiast panicznie boi się wiewiórek :). Jest też księżniczka, która chciałaby być smokiem i smok, który marzy o tym, żeby zostać księżniczką.
Książka została zilustrowana przez jedną z moich ulubionych szwedzkich ilustratorek Evę Eriksson. Szata graficzna książki jest równie dobra jak tekst, zabawna, nieprzesłodzona, kryjąca wiele niespodzianek, przewrotna.

Wrażenia dziecka: S. pokochał tę książkę. Każdą z historyjek można czytać osobno, łatwo więc sięgnąć na półkę na krótki przerywnik. Ilustracje bardzo go zajmują i ciągle odnajduje w nich coś nowego.

Sugerowany wiek: 3+

Ogólna ocena: Świetna książka o trochę innych niż zwykle księżniczkach (i smokach).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz