poniedziałek, 31 marca 2014

Fonsito i księżyc

Tytuł: Fonsito i księżyc
Autor: Mario Vargas Llosa
Wydawnictwo: ZnakStreszczenie: Fonsito bardzo chciał pocałować dziewczynkę z klasy Nereidę. Pewnego dnia odważył się jej zapytać czy mu na to pozwoli, a dziewczynka postawiła mu warunek: Fonsito musi jej podarować księżyc. Zadanie wydaje się nie wykonania, ale marzenie małego chłopca było tak silne, że nie poddał się.

Wrażenia rodzica: Po książkę sięgnęłam z wielkiej ciekawości, co Mario Llosa ma do zaoferowania dzieciom. Nie rozczarowałam się. tekst jest prosty, ale piękny i dziecięco-magiczny. Urzekła mnie też szata graficzna - ilustracje i fotografie zajmujące całą książkę, tekst znajduje się na nich jak w książkach dla maluchów. Ta książka jest jednak dla trochę starszych dzieci, idealna dla początkujących czytelników ze względu na krótki tekst, wyraźną i dużą czcionkę. Dodatkowo to coś trochę innego niż książeczki przeznaczone do nauki czytania. Dziecko ma wrażenie, że czyta już "normalne" książki.
Dodam, że to nie tylko książka dla dzieci. Z tyłu na okładce jest napisane: "Jeżeli chcesz wyznać miłość bliskiej Ci osobie, podaruj jej tę przepiękną historię Mario Vargasa Llosy, laureata Nagrody Nobla w 2010 roku."

Wrażenia dziecka: M. był oczarowany tą książką. Może do niej wracać codziennie.

Sugerowany wiek: 7+

Podsumowanie: Polecam, piękna historia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz