piątek, 10 stycznia 2014

Tu jesteśmy

Tytuł: Tu jesteśmy
Autor: Aleksandra i Daniel Mizielińscy
Wydawnictwo: ZnakStreszczenie: Jak zrobić model układu słonecznego? Co to są lata świetlne i jednostki astronomiczne? Jakie wiadomości wysłaliśmy do pozaziemskich cywilizacji? Jak wygląda życie na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej? Jakie sondy zostały wysłane na Marsa? Co to jest teleskop Hubble i sonda Cassini? Odpowiedź na te i wiele innych pytań znajdziecie w książce duetu Mizielińskich.

Wrażenia rodzica: Jestem absolutnie oczarowana tą książką. To zdecydowanie nr jeden ze wszystkich autorstwa Mizielińskich, które do tej pory czytałam (a nie raz się już niejedną zachwycałam, np tu.). Świetnie dobrane ciekawostki o wszechświecie, genialna szata graficzna, dużo dowcipu. Słowem majstersztyk.\

Wrażenia dziecka: M. jest jeszcze trochę za mały żeby wszystko zrozumieć. Bardzo interesuje go kosmos, więc czytaliśmy wybiórczo, to co go najbardziej interesowało. Powiedział mi, że ta książka jest "bardzo skomplikowana". Jej zaletą jest to, że można poszczególne rozdziały (każdy na dwóch osobnych stronach) czytać pojedynczo. Tak więc jak mamy ochotę to zgłębiamy jakiś fragment. Na trudniejsze tematy przyjdzie pora później. Pewne kwestie przyciągnęły uwagę 4-letniego S. (np. jak zbudowany jest skafander astronauty) więc książka jest zróżnicowana jeżeli chodzi o stopień trudności. Myślę, że każde dziecko znajdzie coś dla siebie.

Sugerowany wiek: 7+

Ogólna ocena: Polecam z całego serca. Świetna książka nie tylko dla fascynatów kosmosu.

1 komentarz: