piątek, 24 stycznia 2014

Scooby-Doo! i szalony jaskiniowiec

Tytuł: Scooby-Doo! i szalony jaskiniowiec
Autor: James Gelsey
Wydawnictwo: SiedmiorógStreszczenie: Daphne zwyciężyła w konkursie łyżwiarskim i w nagrodę ma jeździć z gwiazdą rewii Betty Kunkle. Na trening wybiera się oczywiście z przyjaciółmi z Tajemniczej Spółki. w budynku zaczął grasować odkopany na Arktyce jaskiniowiec. Kradnie srebrne łyżwy Betty i premiera przedstawienia wisi na włosku. Przyjaciele z Tajemniczej Spółki są już doświadczeni więc bez większych problemów zastawiają pułapkę na jaskiniowca.

Wrażenia rodzica: Ta opowieść jest zdecydowanie dłuższa niż te, które do tej pory czytaliśmy. Zdecydowanie więcej tu tekstu niż obrazków, tak więc skierowana jest do starszych czytelników. Tekst jest pisany dość dużą czcionką, więc dziecko może czytać ją samodzielnie. W serii jest sporo tytułów, jest to więc dobra propozycja dla fanów Scooby_Doo.

Wrażenia dziecka: Na tę książkę uparł się oczywiści S., który jest wiernym fanem Scooby-Doo. Podobało mu się i słuchał z zainteresowaniem ale zdecydowanie bardziej odpowiednie dla jego wieku są książki z serii obrazkowej (np. Skarbnica smakowitych opowieści). M. nie interesuje się tak bardzo Scoobym ale książka jest ciekawie napisane, ma kilka kolorowych ilustracji i dzięki temu przypadła mu do gustu. Sam by jednak jej nie wybrał.

Sugerowany wiek: 6+

Ogólna ocena: Przygody Scooby'ego dla trochę starszych jego fanów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz