środa, 22 stycznia 2014

Dzień Dziecka w Bullerbyn

Tytuł: Dzień Dziecka w Bullerbyn
Autor: Astrid Lindgren
Wydawnictwo: Nasza KsięgarniaStreszczenie: Lasse przeczytał w gazecie, ze w Sztokholmie obchodzony będzie Dzień Dziecka. Szóstka dzieci z Bullerbyn postanawia urządzić takie święto dla małej Kertsin. Ale wymyślone zabawy niezbyt przypadają małej do gustu. Zresztą jej mamie też nie. Podpowiada im, żeby urządzić bullerbyński Dzień Dziecka. Tym razem Kerstin jest zachwycona.

Wrażenia rodzica: Krótkie opowiadanie o postaciach znanych z Dzieci z Bullerbyn. Książeczka ma kolorowe ilustracje wykonane przez znaną z innych książek Lindgren Ilon Wikland. Jak ktoś lubi Dzieci z Bullerbyn, polubi również i tę książkę. Ja uwielbiam.

Wrażenia dziecka: Tę książkę czytamy ze bardziej ze względu na S. Chociaż zna i lubi Dzieci z Bullerbyn, to ta książeczka to jakby jeden dość krótki rozdział, a do tego jest sporo kolorowych ilustracji. M. jest dosłownie fanatykiem Dzieci z Bullerbyn (właśnie płyta z audiobookiem kończy żywot od wiecznego słuchania) więc i tą książeczkę lubi, chociaż dla niego to trochę krótko i czuje niedosyt.

Sugerowany wiek: 4+

Ogólna ocena: Polecam, krótkie opowiadanie o dobrze znanych dzieciach z Bullerbyn.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz