środa, 13 listopada 2013

Pomelo śni

Tytuł: Pomelo śni
Autor: Ramona Badescu
Wydawnictwo: ZakamarkiStreszczenie: W tej książeczce znajdziemy trzy opowieści: Pomelo śni, Coś na kształt kartofla, Karnawał. w pierwszej dowiadujemy się, jakie sny miewa Pomelo. W drugiej Pomelo spotyka tajemnicza postać przypominającą kartofla i próbuje jej pomóc. W trzeciej Pomelo i przyjaciele urządzają zabawę karnawałową.

Wrażenia rodzica: Pomelo jest fantastyczny. Ta część mi się wyjątkowo podoba. Ilustracje są genialne. Na każdej podwójnej stronie jest jedno, góra dwa proste zdania i rewelacyjna ilustracja. Miny Pomela są niepowtarzalne, w każdej ilustracji jest taka ekspresja, że słowa są już praktycznie niepotrzebne. tekst jest bardzo zabawny, przewrotny, błyskotliwy. Słowem genialna książka.

Wrażenia dziecka: 4 letni S. jest zakochany w Pomelo. Już wcześniej ubolewałam, że te książki pojawiły się dla nas trochę za późno i bardzo żałuję, że nie towarzyszyły moim dzieciom od początku. Wydawało mi się, że S. będzie już za duży na Pomela, ale on pokochał go wielką miłością. "Pomelo śni" to pozycja obowiązkowa przed zaśnięciem. S. urządza nam wszystkim plebiscyt na ulubiony sen Pomela. A dzisiaj rano z wielką powagą zapytał taty: wiesz, ze kiedyś Pomelo zastanawiał się pod swoim dmuchawcem i nagle zorientował się, że obserwuje go coś na kształt kartofla? Mina taty, który nie zna Pomela (za wyjątkiem "Pomelo śni" bo oczywiście musiał wybierać najlepszy sen) bezcenna :)
6-letnie M. twierdzi, że Pomelo jest dla dzidziusiów i on nie będzie słuchał, ale jak tylko słyszy, ze ze S. czytamy to od razu przychodzi i już za chwilę wsiąka całkowicie.

Sugerowany wiek: 2+

Ogólna ocena: Polecam, pozycja obowiązkowa dla każdego dziecka!

1 komentarz:

  1. zgadzam się w 100%! Pomelo jest świetny! Gorzej tylko, że po jednej książeczce człowiek nabiera apatytu na kolejne;)

    OdpowiedzUsuń